Ajurvédska masáž


Ajurvédska masáž, pôvodom z Indie, je pôžitkom pre naše telo, ale aj myseľ! Dokáže ľuďom pomôcť k lepšiemu zdraviu, uvoľneniu a potrebnému oddychu, ktoré naše telo, hlavne v dnešnej dobe, potrebuje. 

Čo je Ajurvédska masáž ?

Je to masáž, ktorá má starobylý pôvod v Indii. Slúži na uvoľnenie mysle, ale aj na zlepšenie funkčnosti pohybového aparátu, lymfatického systému a odbúrava stres, či únavu. Dochádza pri nej k celkovému prehriatiu organizmu. Táto masáž sa robí za pomoci špeciálnych olejov, ktoré prenikajú do pokožky hlboko až ku kostiam. Majú množstvo prospešných vitamínov pre pokožku, vyživujúci a zároveň čistiaci účinok na kožu, tkanivá a kĺby. Masírujú sa hlavne body, ktoré sa nachádzajú na lopatke a v jej okolí, pretože je ich tam najviac a práve tieto miesta majú ľudia najviac stuhnuté, čo spôsobuje napríklad bolesť krčnej chrbtice, či migrény. Veľa ľudí si myslí, že čím je masáž silnejšia, tým je účinnejšia. Ale meridiánové body sú 3 až 5 milimetrov pod kožou, takže stačí tieto body nájsť a poriadne ich prekrviť.  

Liečivé účinky ajurvédskej masáže:

  • úľava od bolesti chrbta a šije
  • odstránenie únavy a stresu
  • vyživenie pokožky, nechtov a vlasov
  • zlepšenie spánku
  • detoxikácia organizmu
  • odbúravanie podkožných tukov 

Ako sa líši Ajurvédska masáž od klasickej ?

Ajurvédska masáž je viac relaxačná, slúži na oddych a aby mala aj zdravotný účinok, používa aj čínske masážne techniky. Pri klasickej masáži sa používajú rôzne masážne emulzie. Masážne salóny ponúkajú na výber čokoládové, či medové emulzie, ale tieto prípravky síce s príjemnou vôňou, nemajú žiadny väčší význam pre pokožku a svaly človeka. Preto ajurvédska masáž spolu so svojimi olejmi, má aj silný antioxidačný účinok. Dôležité je masírovanie meridiánových bodov, inak povedané akupunktúrnych. Meridiány sú body v tele, ktoré posilňujú tok energie, krvi a štiav v našom tele. Sú to dráhy v tele, cez ktoré prúdi energia nazývaná – tchi.

sdr