FYZIO terapia

Bolí vás chrbát z neustáleho sedenia, potrebujete sa dostať po operácii späť do aktívneho života, alebo sa chcete len preventívne starať o svoje telo čo najlepšie? Zverte sa do rúk našich skúsených fyzioterapeutov, ktorí sa na problémy našich klientov pozerajú komplexne a multidisciplinárne. Pomôžeme vám pri ťažkostiach, akými sú akútne bolesti chrbta, pooperačné stavy, pohybový diskomfort, akútne či chronické problémy, bolesti, hlavy, závrate , či problémy s platničkami.

Vyšetrenie

Začneme odbornou diagnostikou, zhodnotením ťažkostí a oboznámením klienta s ich príčinou i dôsledkami.  Nastavíme ideálne terapeutické postupy, v prípade akútneho stavu začneme s úvodnou terapiou. Detailne predstavíme klientovi spôsoby, ako môže domácim cvičením urýchliť liečbu.

Dĺžka trvania: 50min. / Cena: 48 Eur
Dĺžka trvania: 50min. / Cena: 65 Eur - hlavným fyzioterapeutom
Vyšetrenie čelustného (temporomandibulárneho) kĺbu

Klikanie sánky, bolesti sánky, tváre, hlavy, ucha sú často nepríjemným javom, ktorý nás môže zastihnúť v akomkoľvek veku. Často tieto ťažkosti súvisia s čeľustným kĺbom, vďaka ktorému môžeme otvárať ústa, rozprávať, najesť sa a ďalšie aktivity, ktoré sú našou každodennou súčasťou. Aby sme zistili pôvod ťažkostí v čeľustnom kĺbe a mohli ďalej navrhnúť terapiu je dôležitá komplexná diagnostika samotného kĺbu ale aj krčnej chrbtice a priľahlých štruktúr.

Dĺžka trvania: 50min. / Cena: 48 Eur - v NOVEMBRI zľava 10% z uvedenej sumy
Terapia

Terapia vychádza z detailného vyšetrenia a zistení príčin a dôsledkov ťažkostí. Terapie a postupy sa líšia v závislosti od problémov klienta.

Dĺžka trvania: 25/50/80min. Cena: 25/45/65 Eur
Dĺžka trvania: 25/50/80min. Cena: 33/60/75 Eur - hlavným fyzioterapeutom
Čiastočná terapeutická masáž

Terapeutická masáž časti tela (od pása nadol/od pása nahor). Masáž pozostáva z  mäkkých techník, akupresúrnych hmatov, tzv.„thajských“ hmatov, mobilizácie kĺbov a strečingu.

Dĺžka trvania: 50min. / Cena: 42 Eur
Celotelová terapeutická masáž

Masáž celého tela pozostávajúca z  mäkkých techník, akupresúrnych hmatov, tzv.„thajských“ hmatov, mobilizácie kĺbov a strečingu. Cieľom je nájsť bolestivé miesta, zreťazenia problémov a primeraným tlakom ich odstrániť.

Dĺžka trvania: 90min. / Cena: 75 Eur
Čiastočná manuálna lymfodrenáž

Lymfodrenážna masáž časti tela (od pása nadol/od pása nahor), ktorej cieľom je rozprúdiť lymfatický systém organizmu. Takáto masáž prispieva k odvodneniu organizmu a naštartovaniu detoxikačných schopností organizmu. Podporuje sa tak imunitný systém, pomáha sa odstrániť únava, a je vhodná aj pri problémoch s celulitídou.

Dĺžka trvania: 80min. / Cena: 60 Eur
Celotelová manuálna lymfodrenáž

Lymfodrenážna masáž celého tela, ktorej cieľom je rozprúdiť lymfatický systém organizmu. Takáto masáž prispieva k odvodneniu organizmu a naštartovaniu detoxikačných schopností organizmu. Podporuje sa tak imunitný systém, pomáha sa odstrániť únava, a je vhodná aj pri problémoch s celulitídou.

Dĺžka trvania: 120min. / Cena: 80 Eur
Mäkké techniky

Hĺbková masáž bez použitia oleja zameraná na jednu partiu tela doplnená o PIR (post-izometrickú relaxáciu / strečing, uvoľňovanie a naťahovanie, mobilizácie). Ideálne napríklad pri bolestiach šije.

Dĺžka trvania: 20/40min. / Cena: 18/35 Eur
Diagnostika chodidla

Na diagnostiku chodidla využívame FootScanner, modernú prístrojovú diagnostiku, ktorá nám pomáha, odhaliť príčiny vzniku mnohých pohybových ochorení. FootScanner vyhodnocuje zaťaženie a rozloženie váhy v rámci chodidla nie len pri chôdzi, ale aj v statických a balančných polohách. Využitie sa líši v závislosti od skupiny klientov:

  • V detskej fyzioterapii má najmä prevenčný charakter pri zlom držaní tela a nesprávnych pohybových návykoch.
  • V poúrazovej a pooperačnej terapii dolných končatín a chrbta  má významné miesto ako prevencia pred sekundárnymi komplikáciami.  
  • Fyzioterapii športovcov najmä bežcov, futbalistov, basketbalistov. Vyšetrenie FootScannerom dopĺňame o diagnostiku behu a je pomôckou pre nastavenie správnej techniky pohybu.
Dĺžka trvania: 25min. / Cena: 25 Eur
Trakčné lehátko - iba ako doplnok k terapii

Trakčné lehátko – je rehabilitačná pomôcka, pomocou ktorej sa Vaše telo dostáva do šikmej, takmer zvislej polohy. Po prvotnom absolvovaní terapie alebo masáži klasickej bude Vaše svalstvo dostatočne relaxované a pripravené. Vďaka obrátenej polohe (nie však úplne obrátenej) a pôsobeniu gravitácie táto metóda napomáha pri riešení chronických, v niektorých prípadoch aj akútnych bolestiach chrbta. Pri použití trakčného lehátka sa musíte riadiť vlastnými, subjektívnymi pocitmi a mali by ste sa cítiť príjemne.
Trakčné lehátko môžete u nás využiť len ako doplnok po terapii alebo masáži. Dohliadať na Vás bude terapeut.

Dĺžka trvania: 15min. / Cena: 8 Eur
Fyzikálna terapia (LASER,REBOX, Ultrazvuk, TENS)

Procedúry fyzikálnej terapie sú liečbou podpornou či už proti bolestiam, zápalom,  na uvoľnenie svalstva, proti opuchu, na prekrvenie a výživu alebo na vybudovanie svalstva. Preto je fyzikálna terapia často súčasťou našich terapií no pri rôznych ochoreniach sa používa aj samostatne.

Vo FYZIO ponúkame tieto druhy fyzikálnej terapie:

LASER – Laser je svetelná terapia využívajúca červené svetlo, ktoré do hĺbky prekrvuje tkanivo. Používa sa na liečbu akútnych a chronických zápalových stavoch (tenisový lakeť, ostroha..), pri hojení kostí a chrupaviek,  pri poranení šliach a svalov a pri poranení periférnych nervov.

REBOX – Pre svoje špecifické elektro-fyziologické charakteristiky je určený na liečbu najmä akútnych ale aj chronických bolestivých stavov. Urýchľuje metabolizmus na úrovni buniek, zmierňuje opuch, tlmí bolesť, už po prvej aplikácií. Pri terapii ovplyvňuje všetky tkanivá do hĺbky 1,5cm od miesta aplikácie.

ULTRAZVUK – Hĺbková masáž mäkkých tkanív, ktorá sa používa na zmiernenie bolesti ,uvoľnenie dlhotrvajúceho svalového napätia, prekrvenie. Používa sa pri liečbe artrózy, artritídy, terapii poúrazových stavov, bolesti svalov, jazvy.

TENS – Vysokofrekvenčné impulzy TENSu zabraňujú šíreniu bolesti a podporujú tvorbu telesného endorfínu, ktorý zmierňuje pocit bolesti pôsobením na centrálny nervový systém. Elektrické impulzy prechádzajú svalmi, ktoré automaticky prekrvia, spevnia a posilnia. TENS sa využíva aj pri ošetreniach celulitídy. Využíva sa hlavne na chronické a akútne bolestivé stavy chrbta, končatín a kĺbov, poruchy prekrvenia, spevnenie a posilnenie svalov, odstraňovanie a vyhladzovanie celulitídy.

Dĺžka trvania: 15min. / Cena: 8 Eur
Kineziotape

Je to úspešná terapeutická metóda pri prevencií a liečbe zranení a niektorých ochorení..Cieleným použitím týchto farebných pások dosahujeme výrazné  znižovanie opuchu, bolesti, neuroreflexné ovplyvnenie svalu, či podpora funkcie kĺbu. Vďaka širokému spektru účinku má kineziotape využitie v mnohých medicínskych odvetviach (ortopédia, neurológia, preventívna medicína, fyzioterapia) a v športe.

Dĺžka trvania: 10min. / Cena: 8 Eur

Špecialisti pre tieto úkony

Sme tu pre Vás

Spolupracujeme:

Dohodnite si stretnutie a navštívte naše FYZIO

FYZIO

Einsteinova 19A
Digital Park blok E
851 01 Bratislava

Kontakt

+421 910 294 803
www.fyzio.sk
info@fyzio.sk

FYZIOterapia EB, s.r.o.
IČO: 48334801
DIČ: 2120146391
IČ DPH: SK  2120146391
Parkovanie

Možnost parkovania priamo v garáži Digital Parku, alebo v  nákupnom centre Aupark – 3 hodiny zdarma.

sk_SKSlovak