FYZIO pre ženy

Ženskému telu rozumieme a sme odborníci na fyzioterapiu pre ženy. Úlohou našich fyzioterapeutov je naučiť ženu vnímať svoje telo a pomáhať mu v každom období života.
V každom veku a stave sa môžu ženy cítiť zdravo, komfortne a mať možnosť žiť plnohodnotný život.

Naši fyzioterapeuti Vám pomôžu ak Vás trápi bolesť kostrče, bolestivá menštruácia, máte bolestivý pohlavný styk, bolesť panvy, inkontinencia, anorgazmus, vaginálna bolesť, snažíte sa otehotnieť, ste pred pôrodom alebo po pôrode.

Ak ste sa našli v niektorých z týchto problémov, neváhajte vyhľadať našu pomoc.

Fyzioterapia pri problémoch s počatím (Fertility Fyzio) 

Vykonávame komplexnú metodiku pre sfunkčnenie svalov panvového dna, používame celý rad efektívnych pomôcok a postupov na posilnenie svalov panvového dna, akými sú napríklad Kegelove závažia či elektrostimulácia. Pri terapiách a cvičeniach sa opierame o metodiky Ľudmily Mojžišovej, Špringrovej a Ostravského konceptu. Ako jedni z mála dopĺňame komplexnosť nášho prístupu o manuálne ošetrenie svalov panvového dna. Mnohým našim klientkam sme odbornou starostlivosťou a osobným prístupom pomohli k vytúženému dieťatku.

Diagnostika

Úvodné stretnutie začíname anamnézou a vyšetrením, pokračujeme predstavením metodiky a oboznámením klientky s postupom terapie a nastavíme program nasledujúcich terapií.

Dĺžka trvania: 90min. / Cena: 80 Eur
Dĺžka trvania: 90min. / Cena: 100 Eur - hlavným fyzioterapeutom
6 - mesačný balíček terapií

Terapia funkčnej sterility vyžaduje systematickosť procedúr, z toho dôvodu ponúkame program komplexnej individuálnej starostlivosti nastavený podľa vašich potrieb. Terapeutické stretnutia realizujeme 2 x mesačne s ohľadom na obdobie menštruačného cyklu klientky. Každá klientka od nás dostane potrebnú výbavu na domáce cvičenia a starostlivosť.

Dĺžka trvania: 12x60min. / Cena: 550 Eur
Fyzioterapia pri problémoch s panvovým dnom 

Problémy s panvovým dnom si ženy často neuvedomujú nakoľko môže ísť len o nepatrné nepríjemnosti v každodennom živote. Dôsledky neriešenia týchto problém však môžu spôsobovať vážne chronické ochorenia a poruchy pohybového aparátu. Časté indikátory takýchto problémov sú inkontinencia, prolapsy orgánov, nadmerná retencia moču, bolesti kostrče, bolestivý pohlavný styk, bolestivá menštruácia či skolióza.

Diagnostika

Začneme odbornou diagnostikou, zhodnotením ťažkostí a oboznámením klienta s ich príčinou i dôsledkami.  Nastavíme ideálne terapeutické postupy, v prípade akútneho stavu začneme s úvodnou terapiou. Detailne predstavíme klientovi spôsoby, ako môže domácim cvičením urýchliť liečbu.

Dĺžka trvania: 50min. / Cena: 48 Eur
Dĺžka trvania: 50min. / Cena: 70 Eur - hlavným fyzioterapeutom
Terapia

Samotná terapia vychádza z detailnej diagnostiky a zistení príčin i dôsledkov ťažkostí.

Dĺžka trvania: 50min./25min. Cena: 48 Eur/26 Eur
Dĺžka trvania: 50min./25 min. Cena: 65 Eur/35 Eur - hlavným fyzioterapeutom
Terapia ,,starostlivosť,, pre tehotné

Ženské telo počas tehotenstva prechádza výraznými zmenami vo veľmi krátkom čase a to sa odzrkadľuje na pohybovom aparáte. My vo FYZIO nevidíme dôvod, prečo by ste mali trpieť keď ste tehotná. Bolesti krížov, rozdráždený žalúdok, problémy s nadýchnutím, opuchajúce nohy, bolesť v medzilopatkovej oblasti a ďalším problémom vieme predísť či ich odstrániť.

Diagnostika
Dĺžka trvania: 50min. / Cena: 48 Eur
Dĺžka trvania: 50min. / Cena: 70 Eur - hlavným fyzioterapeutom
Terapia
Dĺžka trvania: 50min. / Cena: 47 Eur
Dĺžka trvania: 50min. / Cena: 65 Eur - hlavným fyzioterapeutom
Terapia žien po pôrode

Pôrodom sa významné zmeny ženského tela nekončia a navyše sa významne zmení aj pohybový stereotyp novej maminky. Je preto nevyhnutné, aby sa ženy po pôrode vedeli o seba starať aby sa dokázali čo najrýchlejšie dostať minimálne do stavu pred tehotenstvom, ale aj ďalej. Veď kto by nechcel stíhať svojmu dieťatku na jeho ceste životom. Aj tieto problémy môžu nastať po pôrode: jazva po cisárskom reze, inkontinencia, pretrvávajúce bolesti chrbta, diastáza, problémy s menštruáciou, bolestivý pohlavný styk a ďalšie.

Diagnostika

Základom úspechu je dôkladná diagnostika. Nejde len o to, akým pôrodom prešla žena, ale aj o rôzne stereotypy pred a počas tehotenstva, ktoré môžu meniť prístup k terapii. Vhodná je konzultácia ešte pred pôrodom aby sme Vás vedeli inštruovať ako pristúpiť k rekonvalescencii už v pôrodnici aby ste boli čím skôr fit.

Dĺžka trvania: 50min. / Cena: 48 Eur
Dĺžka trvania: 50min. / Cena: 70 Eur - hlavným fyzioterapeutom
Terapia
Dĺžka trvania: 50min. / Cena: 47 Eur
Dĺžka trvania: 50min. / Cena: 65 Eur - hlavným fyzioterapeutom
Mama masáž

Budúce mamičky si zaslúžia to najlepšie. V závislosti od štádia tehotenstva zvolí náš odborný terapeut ten správny prístup. Každej z vás doprajeme chvíle ničím nerušenej relaxácie a uvoľnenia. Odchádzať budete s pocitom ľahkosti a vnútornej pohody.

Dĺžka trvania: 25min./50min. Cena: 21Eur / 38 Eur
NOVINKA
FYZIO pre ženy ONLINE

Ste od nás ďaleko a zaujala Vás naša ponuka? Nemusíte nás navštíviť osobne, nechajte si od nás poradiť a  objednajte si online konzultáciu z pohodlia Vášho domova. Naši fyzioterapeuti v Vami prekonzultujú Váš aktuálny stav, poradia Vám s Vašimi problémami, ukážu Vám potrebné cviky pre uvoľnenie Vašich bolestí.

S čím všetkým Vám vieme pomôcť online ?

 • Popôrodná rekonvalescencia
 • Diastáza
 • Bolestivá menštruácia
 • Bolesť kostrče
 • Bolesti krížov
 • Konzultácia metódy Ľudmily Mojžišovej
 • Starostlivosť o jazvu po cisárskom reze
 • Bolesti chrbta po kojení

Úhrada za fyzioterapiu online, sa platí vopred platbou na náš účet.

Dĺžka trvania: do 45min. / Cena: 35 Eur

Inkontinenčné pomôcky aj vo FYZIO

Pomôcky k liečbe inkontinencie si môžete kúpiť aj priamo u nás.

Aquaflex

je klinicky overená cvičebná pomôcka, ktorá sa skladá z 2 kužeľov a sadov malých závaží. Kužely sa vkladajú do vagíny rovnako ako tampóny. Svaly panvového dna sa nevedome spevňujú, aby kužel udržali a tým sa tonizujú a spevňujú.

Cena: 47 Eur

Kegel 8

obsahuje tri tonizéry rôznej veľkosti a hmotnosti. Rozdielne tonizéry umožňujú začať cvičenie s tým najvhodnejším, zvyčajne najľahším, a pokračovať k menšiemu, ťažšiemu tonizéru. Cieľom je cvičiť pravidelne, denne a pokúšať sa predlžovať dobu, počas ktorej ste schopná udržať v sebe pohodlne tonizér, popr. sa s ním pohybovať, prechádzať alebo aj vykonávať bežné domáce práce.

Cena: 47 Eur

Educator

je jednoduchá cvičebná pomôcka pre posilnenie svalov panvového dna. Pomáha porozumieť vlastnému telu a posilniť svaly v intímnych oblastiach, ktoré sú dôležité pre zdravie i pocit istoty. Ku kontrole týchto pohybov slúži indikátor, ktorý sa pri dobre vykonávaných cvičení pohybuje smerom nadol. Indikátor ukazuje nielen správnosť vykonávaného cvičenia, ale aj jeho intenzitu.

Cena: 20 Eur

Periform

je intravaginálna sonda pre komfortné a efektívne cvičenie. Používa sa v kombinácii s elektrostimulačnými prístrojmi Pericalm ™ alebo Peritone. Sonda pripojená k elektrostimulačnému prístroju Pericalm ™ prenáša jemné a bezpečné impulzy pre tonizáciu a posilnenie svalov. Súčasťou sondy je indikátor, ktorý ukazuje správnosť cvičenia a jeho intenzitu. S biofeedback prístrojom Peritone možno sledovať na displeji priebeh cvičenia a postup rehabilitácie.

Cena: 20 Eur

Pericalm

Pericalm® je elektrostimulačný prístroj, ktorý v spojení so sondou Periform® prirodzene stimuluje svaly panvového dna. Prístroj má 6 programov, ktoré sú vyvinuté pre špecifické problémy ako je stresová inkontinencia, urgentná alebo zmiešaná inkontinencia, bolesti v panvovej oblasti, znížená citlivosť a pod. Sonda pripojená k elektrostimulačnímu prístroju Pericalm ™ prenáša jemné a bezpečné impulzy pre tonizáciu a posilnenie svalov.

prístroj na požičanie / 1 týždeň / 15 EUR

Peritone

Peritone® je elektromyografický prístroj (EMG), ktorý zaznamenáva a zobrazuje svalovú aktivitu pomocou elektrických biosignálov. Prístroj pracuje v spojení so sondami ktoré v priebehu kontrakcie vysielajú jemný elektrický prúd, ktorý je prostredníctvom sondy prenášaný do prístroja a zobrazovaný LED diódami. Táto spätná väzba (biofeedback) pomáha nielen správne cvičiť, ale tiež sledovať postupné zvyšovanie pevnosti svalov. Prístroj zaznamenáva všetky cvičenia, čím možno sledovať individuálneho pokrok pacienta.

prístroj na požičanie / 1 týždeň / 15 EUR

Špecialisti pre tieto úkony

z3
Erika
Hlavná fyzioterapeutka
z6
Miška
Fyzioterapeutka

Sme tu pre Vás

 • Pondelok
 • Utorok
 • Streda
 • Štvrtok
 • Piatok
 • Sobota
 • Nedeľa
 • 8:00 - 20:00
 • 8:00 - 20:00
 • 8:00 - 20:00
 • 8:00 - 20:00
 • 8:00 - 20:00
 • 8:00-14:00
 • Zatvorené

Spolupracujeme:

index
images
Logo Gyncentrum
index3

Dohodnite si stretnutie a navštívte naše FYZIO

FYZIO

Einsteinova 19A
Digital Park blok E
851 01 Bratislava

Kontakt

+421 910 294 803
www.fyzio.sk
info@fyzio.sk

FYZIOterapia EB, s.r.o.
IČO: 48334801
DIČ: 2120146391
IČ DPH: SK  2120146391
Parkovanie

Možnost parkovania priamo v garáži Digital Parku, alebo v nákupnom centre Aupark – 3 hodiny zdarma.

sk_SKSlovak