Fyziolinka: +421 910 294 803

Pre ženy

Fyzioterapia pre ženy

Ženskému telu rozumieme a sme odborníci na fyzioterapiu pre ženy. Úlohou našich fyzioterapeutov je naučiť ženu vnímať svoje telo a pomáhať mu v každom období života.
V každom veku a stave sa môžu ženy cítiť zdravo, komfortne a mať možnosť žiť plnohodnotný život.

Naši fyzioterapeuti Vám pomôžu ak Vás trápi bolesť kostrče, bolestivá menštruácia, máte bolestivý pohlavný styk, bolesť panvy, inkontinenciu, anorgazmus, vaginálnu bolesť, snažíte sa otehotnieť, ste pred pôrodom alebo po pôrode.

Ak ste sa našli v niektorých z týchto problémov, neváhajte vyhľadať našu pomoc.

Diagnostika pri problémoch s počatím (Fertility Fyzio) 

Vykonávame komplexnú metodiku pre sfunkčnenie svalov panvového dna, používame celý rad efektívnych pomôcok a postupov na posilnenie svalov panvového dna, akými sú napríklad Kegelove závažia či elektrostimulácia. Pri terapiách a cvičeniach sa opierame o metodiky Ľudmily Mojžišovej, Špringrovej a Ostravského konceptu. Ako jedni z mála dopĺňame komplexnosť nášho prístupu o manuálne ošetrenie svalov panvového dna. Mnohým našim klientkam sme odbornou starostlivosťou a osobným prístupom pomohli k vytúženému dieťatku.

Úvodné stretnutie začíname anamnézou a vyšetrením, pokračujeme predstavením metodiky a oboznámením klientky s postupom terapie a nastavíme program nasledujúcich terapií.

Dĺžka trvania: 80 min. / Cena: 90 EUR
Dĺžka trvania: 80 min. / Cena: 120,- EUR (SENIOR FYZIO)

Diagnostika pri problémoch s panvovým dnom alebo inkontinencii

Problémy s panvovým dnom si ženy často neuvedomujú nakoľko môže ísť len o nepatrné nepríjemnosti v každodennom živote. Dôsledky neriešenia týchto problém však môžu spôsobovať vážne chronické ochorenia a poruchy pohybového aparátu. Časté indikátory takýchto problémov sú inkontinencia, prolapsy orgánov, nadmerná retencia moču, bolesti kostrče, bolestivý pohlavný styk, bolestivá menštruácia či skolióza.

Začneme odbornou diagnostikou, zhodnotením ťažkostí a oboznámením klienta s ich príčinou i dôsledkami.  Nastavíme ideálne terapeutické postupy, v prípade akútneho stavu začneme s úvodnou terapiou. Detailne predstavíme klientovi spôsoby, ako môže domácim cvičením urýchliť liečbu.

Dĺžka trvania: 50 min. / Cena: 65 EUR
Dĺžka trvania: 50 min. / Cena: 100,- EUR (SENIOR FYZIO)

Diagnostika pre tehotné a po pôrode

Ženské telo počas tehotenstva prechádza výraznými zmenami vo veľmi krátkom čase a to sa odzrkadľuje na pohybovom aparáte. My vo FYZIO nevidíme dôvod, prečo by ste mali trpieť keď ste tehotná. Bolesti krížov, rozdráždený žalúdok, problémy s nadýchnutím, opúchajúce nohy, bolesť v medzilopatkovej oblasti a ďalším problémom vieme predísť či ich odstrániť.

Pôrodom sa významné zmeny ženského tela nekončia a navyše sa významne zmení aj pohybový stereotyp novej maminky. Je preto nevyhnutné, aby sa ženy po pôrode vedeli o seba starať aby sa dokázali čo najrýchlejšie dostať minimálne do stavu pred tehotenstvom, ale aj ďalej. Veď kto by nechcel stíhať svojmu dieťatku na jeho ceste životom. Aj tieto problémy môžu nastať po pôrode: jazva po cisárskom reze, inkontinencia, pretrvávajúce bolesti chrbta, diastáza, problémy s menštruáciou, bolestivý pohlavný styk a ďalšie.

Dĺžka trvania: 50 min. / Cena: 65 EUR
Dĺžka trvania: 50 min. / Cena: 100 EUR (SENIOR FYZIO)

Terapia

Terapie sú zamerané na riešenie individuálnych problémov klientky. Fyzioterapeutka po vyšetrení nastavuje plán terapií ktoré sa zameriavajú na odstránenie problému. Terapie sú cielené a sú súhrnom manuálneho uvoľňovania a cvičení.

Dĺžka trvania: 25 / 50 / 80 min. / Cena: 33 / 48 / 75 EUR

Tehotenská masáž fyzioterapeutom

Budúce mamičky si zaslúžia to najlepšie. V závislosti od štádia tehotenstva zvolí náš odborný terapeut ten správny prístup. Každej z vás doprajeme chvíle ničím nerušenej relaxácie a uvoľnenia. Odchádzať budete s pocitom ľahkosti a vnútornej pohody.

Dĺžka trvania: 25 / 50 min. Cena: 33 / 48 EUR

FYZIO pre ženy v šestonedelí – ONLINE

Ste od nás ďaleko a zaujala Vás naša ponuka? Nemusíte nás navštíviť osobne, nechajte si od nás poradiť a  objednajte si online konzultáciu z pohodlia Vášho domova. Naši fyzioterapeuti v Vami prekonzultujú Váš aktuálny stav, poradia Vám s Vašimi problémami, ukážu Vám potrebné cviky pre uvoľnenie Vašich bolestí.

S čím všetkým Vám vieme pomôcť online ?

  • Popôrodná rekonvalescencia
  • Diastáza
  • Bolestivá menštruácia
  • Bolesť kostrče
  • Bolesti krížov
  • Konzultácia metódy Ľudmily Mojžišovej
  • Starostlivosť o jazvu po cisárskom reze
  • Bolesti chrbta po kojení

Úhrada za fyzioterapiu online, sa platí vopred platbou na náš účet.

Dĺžka trvania: 25 min. / Cena: 30 EUR