Fyziolinka: +421 910 294 803

Pre športovcov

Fyzioterapia nastavená na športovcov

Fyzioterapia pre športovcov u nás neznamená iba riešenie zranení a urýchlenie regenerácie, ale je to dôsledná diagnostika postury, efektivity a ekonomiky športového pohybu. Pri spolupráci s trénerom je možné zvýšenie celkového výkonu a zlepšenie výsledkov.

Naša ponuka FYZIO je zameraná nie len pre jednotlivcov, ale aj pre športové kluby. Pre bližšie informácie nás neváhajte kontaktovať mailom. Zúčastňujeme sa aj športových podujatí, súťaží a sústredení, kde vieme pripraviť kompletný FYZIO servis.

Vstupná kompletná diagnostika postury a pohybu športovca

Sa zameriava na vyšetrenie postury (dg. skrátené, oslabené, presilené svaly, posturálne odchýľky), Funkčné vyšetrenie – diagnostiku pohybových stereotypov, analýzu športového prevedenia z pohľadu fyzioterapeuta a ekonomicky pohybu, zostavenie cvikov na kompenzáciu a budovanie. Vyšetrenie je pri indikácii doplnené aj o vyšetrenie stoja a chôdze na FootScanneri.

Dĺžka trvania: 80 min. / Cena: 100 EUR
Dĺžka trvania: 80 min. / Cena: 120 EUR (SENIOR FYZIO)

Diagnostika behu + chodidla

Diagnostiku behu a chodidla u nás robí tá najpovolanejšia – Erika Bršelová. Erika je bývalá reprezentantka SR v behu. Diagnostika nám slúži na detailné rozanalyzovanie Vášho pohybu, pričom hodnotiaci vníma a delí pohyb na fázy, ale tiež ako 1 celok. Beh je nahrávaný na video z 3 pohľadov- zpredu, z boku , zozadu, kde následne hodnotíme kvalitu prevedenia pohybu a odchýlky od normy. Diagnostika Vám odhalí každú chybu a pomôže tak nastaviť plán pre kvalitnejší a efektívnejší pohyb. Diagnostika je doplnená aj diagnostikou chodidla, ku ktorému využívame FootScanner, modernú prístrojovú diagnostiku, ktorá nám pomáha, odhaliť príčiny vzniku mnohých pohybových ochorení. FootScanner vyhodnocuje zaťaženie a rozloženie váhy v rámci chodidla nie len pri chôdzi, ale aj v statických a balančných polohách. Počas vyšetrenia dostanete výstup a výklad vyšetrenia a pohybový terapeutický plán využívajúci pohybové stereotypy vhodné pre bežcov, športovcov. Výsledkom je zníženie možnosti zranenia a preťaženia. zlepšenie techniky behu, vytrénovanie k efektívnemu behu a lepším výsledkom.

Dĺžka trvania: 80 min. / Cena: 100 EUR
Dĺžka trvania: 80 min. / Cena: 120 EUR (SENIOR FYZIO)

Diagnostika športovca po zraneniach a úrazoch

Sa zameriava na vyšetrenie postury (dg. skrátené, oslabené, presilené svaly, posturálne odchýľky), Funkčné vyšetrenie – diagnostiku pSa zameriava na zistenie aktuálneho stavu, vyšetrenie postury a zostavenie cvikov na úpravu stavu, kompenzáciu a budovanie.

Dĺžka trvania: 25 min. / Cena: 35 EUR

Terapia

Terapia vychádza z detailného vyšetrenia a zistení príčin i dôsledkov ťažkostí. Terapie a postupy sa líšia v závislosti od problémov klienta.

Dĺžka trvania: 25 / 50 / 80 min. / Cena: 33 / 48 / 75 EUR

Športová masáž

Športová masáž je určená pre zdravých aktívnych športovcov a osoby, ktoré podávajú fyzické výkony. Od klasickej masáži sa líši najmä v rytme a intenzite masážnych hmatov. Dokáže účinne pomôcť k rýchlej úľave svalov a uvoľneniu fascií, k odplaveniu odpadových látok a kyseliny mliečnej zo svalov, prehrieva stuhnutú kožu a hĺbkovo sa premasírujú svaly vrátane ich úponov.

Dĺžka trvania: 25 min. / Cena: 33 EUR