Fyziolinka: +421 910 294 803

Inkontinencia

fyzio.sk

Máloktorá z nás sa k tomuto problému prizná, nakoľko je to chúlostivá téma pre všetky, ktoré si týmto prechádzajú.

Inkontinencia nie je žiadny strašiak a pre fyzioterapeuta je to oriešok s ktorým sa vieme popasovať.

V tehotenstve, počas ktorého dochádza k nárastu váhy, zmeny postavenia orgánov, môže žena pociťovať častejšie nútenie na močenie. Počas tehotenstva je namáhané panvové dno, ktoré má hlavnú úlohu pri inkontinencii. Ďalšou záťažou pre panvové dno je pôrod. Záleží na veľkosti bábätka, priebehu pôrodu, či pružnosti svalov. Po pôrode je panvové dno oslabené a je na čase s ním niečo urobiť. Únik moču môžete pociťovať pri manipulácii s bábätkom, pri kašli alebo kýchnutí. Už prvé di po pôrode je vhodné zapojiť do bežného dňa jednoduché cviky na panvové dno.

Po pôrode je vhodná návšteva fyzioterapeuta, ktorý skontroluje aktivitu panvového dna, poprípade popôrodnú jazvu alebo možnú diastázu.

Popôrodná inkontinencia je zvrátiteľný stav, ktorý pomocou cvičenia vieme dať do normálu. Preto sa netreba ostýchať a navštíviť našu fyzioterapeutku , ktorá Vás pomocou cvičení zbaví tohto strašiaka, ktorý patrí k najčastejším zdravotným problémom žien. Avšak aj tento problém sa dá zvládnuť. Správnou liečbou a pomocou správnych informácií je možné sa jej zbaviť.