Fyziolinka: +421 910 294 803

Prečo by sme mali chodiť na reflexnú masáž chodidiel

fyzio.sk

O reflexnej masáži počúvame v poslednej dobe celkom často. Čítame o jej účinkoch na internete či v časopisoch a čerpáme informácie od ľudí, ktorí ju vyskúšali. Aj napriek tomu mnohí z nás nevedia, čo presne reflexná masáž predstavuje a na čo sa zameriava. Prezradíte Vám, čo chápeme pod reflexnou masážou a čo všetko táto masáž dokáže.

Reflexná masáž sa zameriava na priame ovplyvňovanie reflexných zón, aby nepriamo ovplyvňovali vnútorné orgány. Znamená to, že na chodidlách sa nám zobrazujú reflexné zóny, ktoré majú spojitosť s vnútornými orgánmi, ako aj s vonkajšími – napríklad uši a oči. Stlačením či stimuláciou danej zóny dochádza k aktivácii samoliečebnej sily v danom orgáne.

Čo táto masáž dokáže?

Nájsť určitú disharmóniu v tele na základe citlivosti danej zóny. Spoľahlivo sa tak dá určiť, ktorý orgán je oslabený, preťažený, alebo potrebuje pozornosť.

Pri reflexnej masáži chodidiel sa stimulujú reflexné body na chodidlách a tým sa zlepšuje látková výmena, prekrvenie, harmonizuje sa krvný obeh, zlepšuje sa telesná imunita a má detoxikačné účinky.

Reflexná masáž chodidiel pomáha odstraňovať reumatické bolesti, bolesti hlavy a migrénu. Pozitívne účinky má aj pri liečbe alergie, tráviacich ťažkostí, kožných problémov, ako aj pri liečbe únavy a ospalosti.

Aj keď naše nohy urobia cez deň veľa práce, sú najmenej ošetrovanou časťou tela . Doprajme svojím nohám oddych a odvďačia sa nám nie len silou a flexibilitou, ale pomôžu aj nášmu telu .